4 medalii de aur şi 2 de argint pentru dansatorii Latino „Angels” Dej la final de sezon (FOTO)

1937
0
DISTRIBUIȚI

Oferta mici si bere

Perne
Perne

Moș Crăciun a adus clubului „Latino Angels” Dej noi  succese la ultimele evenimente important din acest an – Cupa Potaisa Turda și Cupa Winter Dance Festival de la București. Dansatorii au urcat pe cele mai înalte trepte ale podiumului, cucerind 4 medalii de aur și 2 de argint.

La categoria precompetițional 4-7 ani 1 dans, perechea Cozmuță Andrei – Tămaș Andreea a ocupat locul 1 și la 2 dansuri locul 2.

La categoria 14-15 ani clasa E, perechea Leah Bogdan – Szekely Andreea a ocupat locul 1.

La concursul de la București, perechea Ipati Mateo – Stelea Sonia a ocupat locul 5 la categoria 14-15 ani open standard.

Pe această cale, clubul „Latino Angels” Dej mulțumește tuturor colaboratorilor, sportivilor, Primăriei și Consiliului Local Dej, antrenorilor: Vlad Pîslariu, Marius Gherasim, Alexandru și Aurora Miheștean, părinților sportivilor implicați în această activitate, sponsorilor: SC Arcese Transport S.R.L., Rontransmar, Bijuteria Doremavix, Andreas S.R.L., Electra Metal Distribution, și le urează Sărbători Fericite!