Cupa „Vulturii” la Taekwon-Do ITF la Dej! Sportivii noştri au câştigat 42 de medalii (FOTO)

828
0
DISTRIBUIȚI

Oferta mici si bere

Clubul Sportiv Vulturii Dej a fost, weekend-ul trecut, gazda celei de-a doua ediţii a Cupei „Vulturii” la Taekwon-Do ITF – copii şi juniori cu vârsta cuprinsă între 5 şi 18 ani. Sportivii s-au întrecut în cadrul mai multor categorii: tull, luptă, tehnici speciale, spargeri şi forţa.

Sportivii dejeni au participat cu un număr de 28 de sportivi, cu antrenorul Bande Pavel, instructorul Suarasan Ovidiu şi doi arbitri, Bande Vlad şi Bogdan Antonia.

În urma probelor, sportivii dejeni au obţinut: 19 medalii de aur, 12 medalii de argint şi 11 medalii de bronz. În total, 42 de medalii pentru sportivii Clubului „Vulturii” din Dej.

Salatioan Loredan, Pop Paul şi Mureşan Bogdan au fost declaraţi cei mai buni sportivi din cadrul competiţiei.