FOTBAL | LIGA a IV-a – CFR Dej – Universitatea Cluj: 0-5 – VIDEO

DISTRIBUIȚI

Oferta mici si bere

Perne
Perne

Echipa de fotbal CFR Dej a disputat astazi pe Stadionul Municipal din Dej meciul contand pentru etapa a 18-a din Liga a IV-a, impotriva celor de la Universitatea Cluj. Dejenii au pierdut partida, incasand nu mai putin de cinci goluri de la mult mai experimentatii de la U Cluj.

Scorul a fost deschis in minutul 11 de Brian Lemac, iar 9 minute mai tarziu acelasi fotbalist a mai inscris o data pentru U Cluj. Inainte de pauza, scorul primei reprize a fost stabilit de Andrei Hatiegan, care a inscris pentru 0-3. In repriza secunda, dupa un sut pe poarta al lui Hatiegan aparat insa de protarul CFR-ului, Lemac a reusit sa inscrie din nou, transformand scorul in 0-4. Cu patru minute inainte de fluierul final, Dorin Goga a inscris pentru U CLuj, stabilid scorul final, 0-5.