Noi rezultate foarte bune pentru dansatorii dejeni | Locul I la un concurs european (FOTO)

1602
0
DISTRIBUIȚI

În  ultimele două weekend-uri, dansul sportiv dejean a fost reprezentat cu succes la două concursuri importante.

În ordinea cronologică, la concursul de la Liubliana (Slovenia) perechea Kis Robert – Suciu Adriana, făcând parte din echipa națională a României a ocupat locul I, iar la individual aceeași pereche  s-a clasat pe locul II la categoria 14 -15 ani open standard.

În același timp, la Baia Mare la Dance Festival, perechea Pop Raul – Ghița Carla a cucerit medalia de aur, iar Vaida Cristian – Vădean Andreea s-a calificat în finalele competiției la categoria 8 – 9 ani debutanți.

Finalul săptămânii trecute, a consemnat prezența  dansatorilor dejeni la Cupa Sătmarului – Satu Mare, obținând rezultate remarcabile:

• Ipate Mateo – Stelea Sonea                        locul 1

În perioada următoare, perechile clubului „Latino Angels” se pregătesc pentru concursul  național de la Dej din 16 iunie și așteptăm un public numeros pentru a susține sportivii.