publicitate
publicitate
publicitate
publicitate
publicitate
BREAKING NEWSDin Oras

Biciclist lovit de o mașină pe trecerea de pietoni

Publicitate
 

Un tanar in varsta de 19 ani a ajuns astazi la spital, in urma unui accident rutier care a avut loc in Dej. Acesta a traversat strada pe bicicleta pe o trecere pentru pietoni si nu a fost observat la timp de soferul unui autoturism, care l-a acrosat. Conform legislatiei rutiere, biciclistii pot traversa strada pe trecerea pentru pietoni doar pe lângă bicicletă, in calitate de pietoni. 

Conform politistilor, din cercetările derulate la fața locului a rezultat că, un bărbat, de 55 de ani, care conducea un autoturism dinspre strada Ecaterina Teodoroiu înspre strada Tudor Vladimirescu, ar fi acroșat un biciclist, care s-ar fi angajat în traversarea părții carosabile printr-un loc semnalizat corespunzător cu trecere pentru pietoni, pe bicicletă.

În urma evenimentului, a rezultat rănirea biciclistului de 19 de ani, ulterior fiind transportat la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale.

În urma testărilor cu aparatul etilotest rezultatele au ieșit negative.

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button