BREAKING NEWSDin Oras

CAMPIONII!!! Unirea Dej a promovat in Liga a II-a, dupa un gol marcat in ultima secunda – VIDEO

Echipa de fotbal Unirea Dej a promovat in Liga a II-a, dupa ce a castigat astazi returul meciului de baraj impotriva echipei SCM Zalau.

Pana in ultimul minut al jocului, calificarea era a Zalaului, acestia conducand cu 1-0, dar chiar pe finalul reprizei, Unirea Dej a egalat si a reusit sa castige meciul, avand avantaj cu golul de astazi inscris in deplasare, dupa egalul de la Dej de saptamana trecuta.

Unirea Dej: Raul Papp – Alexandru Blaj, Mihai Kereki, Ionuț Rus, Denis Roș, Florin Blaj, Adrian Pop, Marius Cătinean (cpt.), Ionuț Frăsineanu, Angelo Cocian, Sebastian Serediuc
Rezerve: Ștefan Georgescu – Virgil Sabo, Andrei Peter, Bogdan Pop, Alexandru Papp, Tudor Vomir, Dorin Fărcaș, Cristian Chira, Andrei Pop
Antrenor: Dragoș Militaru

La meciul de astazi au asistat peste 100 de fani ai Unirii Dej, care au facut deplasare la Zalau pentru a sustine echipa.

Suporterii Unirii Dej isi vor da intalnire in Piata Bobalna, la ora 21:30, pentru a astepta intoarcerea echipei de la Zalau, iar mai sa sarbatoreasca impreuna.